Dokumentas iš Vytauto apygardos Tigro rinktinės štabo archyvo, 1999 m. liepos 15 d. rasto Švenčionių r.
LLKS
ŽbV V V
29. 3.1950 Raportas
Nr. 6-7 Pranešu Tamstai, kad Žv ribose [žmonės] labai plačiai
kalbėjo apie lietuvių išvežimą į Sibirą. Išvežimas turėjo įvykti
kovo mėn. 23-27 d.d. Tos pačios žinios atėjo iš kitur, net iš
Vilniaus.
23 d. vežimas neprasidėjo. Pasklido gandai, esą vežimų
nebus, todėl, kad žmonės „savo noru“ rašėsi į kolchozus....
Tuo pačiu metu pasklido gandai, esą vyrai bus šaukiami į
kariuomenę.
Aišku, visa tai yra MGB organų kombinacija. Reikia manyti,
ir vežimas vis tik bus, ir tai didelis.
Rokas
ŽbV